Petr Poulík 23. 2. 2020

Vstaň a jdi

Poulik píše život. Vstaň a jdi je má nejoblíbenější věta z Bible. Ta odvaha, ta touha udělat další krok, nadechnout se zvednout nohu , ohnout koleno a posunout se o pár centimetrů do předu. Znovu a znovu. Nadechnout se, zvednout hlavu, pohled z podlahy zase před sebe. Dokážeš to? Chce to odvahu. Ano jistě? Odvaha,  je součást tvého života.
 
Kdysi jsem krátce boxoval. Je úžasnou zkušeností dostat ránu, která ti vyrazí dech a pak v krytu, lapat po dechu opřen zády o provazy. Toužit po jednom, zase se nadechnout… doušek vzduchu, prosím Bože! To jediné je pro tebe důležité, pro tu touhu nevnímáš další rány. Lapeš po jindy tak, běžné, malicherné neviditelné věci , jako je vzduch, ten pro tebe znamená život. Bojuješ o něj, ze všech sil, v takovou chvíli tě ani nenapadne promarnit ho. Je to jediné po čem toužíš.  
 
Život je dar, tak s ním musíš naložit. Toužíš žít a bojovat dál. Do ráje nenajdou cestu zbabělci a ty v tom nejsi nikdy sám. Jsem u tebe, zkus najít v sobě tu sílu, nadechni se – vydechni. Odhodlej se k dalšímu kroku. Křičíš – nejde to, nezvládnu to! Uklidni se prosím, dýchej, je čas zvednout bradu. Můžeš prohrát, to se stane, není to ostuda. Zůstat ležet a přijmout osud možná bezbolestný s nejmenším úsilím. Ne to neuděláš! Vnímej mě, byl by to konec tvých snů. Konec tvého života, opravdu to chceš. Ne? Já to vím, zradil bys sám sebe, tak pojď, jdeme získáme pro tebe naději. Možná ještě jeden den. Máš už jen pár hodin, jak je prožiješ? Čemu věnuješ posledních pár okamžiků. Najdeš to podstatné, své děti a boha.
 
Nebudeš řešit, kdo vládne této zemi. Nepustíš si zprávy, to nemá nic společného s životní pravdou. Budeš vnímat své blízké a budeš chtít jejich přítomnost vedle sebe. Vyjdeš ven, konečně vyšlo únorové Slunce, nízké plné naděje slibující jaro. Budeš si užívat, banálních darů života, bez rušivých vlivů, nenaplněných ambicí jiných. Vystoupíš ze té hry, kterou pro nás chystají každý den síly temna. Nemám, musím mít, on má, oni mají, závist, ego, ambice. Dojde ti rychle, peníze ani moc, neznamenají, že mají náš pocit svobody a štěstí! Jak jednoduché dojde ti to samo. Láska je svoboda a svoboda je víra, nic víc nepotřebuješ, právě teď jsi znovu chytil dech zvedl jsi nohu a vykročil jsi vpřed..

    Zanechte Svůj Komentář Zde